5,886,004 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

KRASIEJÓW - KL. V
16 marca w ramach projektu FŚNT uczniowie klasy V pojechali do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Dzięki ciekawym zajęciom odkryli świat sprzed milionów lat, stanęli oko w oko z dinozaurami, poznali swoich przodków i odbyli fascynującą podroż po wszechświecie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Wieczór filmowy kl. V i VI
W naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny pt. „Bezpieczni w przyjaznej szkole”, oparty na programie rządowym „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Jego celem jest, aby uczniowie dowiedzieli się, jakie grożą im niebezpieczeństwa i umieli je rozpoznawać. Aby potrafili unikać pułapek oraz zdolni było do samokontroli, odpowiednio zachowywali się na drogach, w miejscach publicznych, w domu, w sytuacjach zagrożenia życia.
W ramach tego projektu 13 marca odbył się wieczór filmowy kl. V i VI. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne nt. bezpieczeństwa i zagrożeń. Integrowali się także sportowo. Zagrali mecze koleżeńskie w siatkówkę. Atrakcją wieczoru była zabawa w świetliki.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Szkolny Konkurs Recytatorski
5 marca odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Recytatorzy zmierzyli się z niełatwym repertuarem poetyckim i prozatorskim. Jury wyłoniło zwycięzców, którzy 26 marca 2015 r. będą reprezentowali naszą szkolę w Bibliotece Publicznej w Rudnikach. Oto oni:
Kategoria I
Dominika Adamska - kl. Ia
Aleksandra Smyrd - kl.Ia
Oliwia Kosowska- kl. II
Paulina Lach - kl. II
Oliwia Rychel - kl. II
Paulina Furmańska - kl. III


Kategoria II
1 miejsce - Dominika Mirowska- kl. VI
2 miejsce – Julia Jachymska - kl. IV
3 miejsce – Patryk Wierszaki - kl. VI

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Kinomania:))
25 lutego uczniowie klas III – VI pojechali do kina Cinema City w Częstochowie na „Tajemnice lasu”. To humorystyczny i chwytający za serce musical, z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd z Meryl Streep i Johnnym Deppem na czele. W filmie zobaczyliśmy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm, m.in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Roszpunkę. Klasyczne baśniowe motywy połączyła opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą, która rzuciła na nich zły urok.
Po uczcie dla duszy było też coś dla ciała:)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Wycieczka do Krasiejowa
"Fascynujący Świat Nauki i Technologii". Tym razem była to podróż w czasie, którą odbyliśmy dzięki wizycie w Krasiejowie. Na miejscu przyjęto nas niezwykle miło i profesjonalnie. Dzięki ciekawym opowieściom przewodników, wystawom i ekspozycjom mogliśmy się wiele dowiedzieć o prehistorii, a kosmiczny prom przeniósł nas w odległą przeszłość. Obejrzeliśmy skamieniałości ze śladami materii sprzed milionów lat oraz wystawę przedstawiającą ewolucję człowieka i jego życia. W oceanarium było ciekawie i odrobinę groźnie i kto wie co by było gdyby ... rekin wydostał się zza szyby? Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a w autokarze czekały na nas miłe niespodzianki w postaci słodkości i wielu pamiątek, które długo będą nam przypominać o tej niezwykłej wizycie w gościnnym Krasiejowie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Szkolny Konkurs o Mikołaju Koperniku
19lutego 2015r. odbył się XVII Szkolny Konkurs Wiedzy o życiu i pracy Mikołaja Kopernika . W konkursie uczestniczyło 19 uczniów. W tym roku większość uczestników reprezentowało bardzo wysoki poziom wiedzy o patronie swojej szkoły.
Laureatami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Kategoria klas I - III (max. ilość punktów: 35)
I miejsce - Jakub Rosak - kl. III, 35 pkt.
II miejsce - Wiktoria Chrzan - kl. II, 32 pkt, Ada Rosak - kl. III, 32 pkt.
III miejsce - Oliwia Kosowska - kl. II, 31 pkt.

Kategoria klas IV - VI (max. ilość punktów: 52)
I miejsce - Joanna Patyk - kl. VI, 49 pkt.
II miejsce- Miłosz Droś - kl. IV, 33 pkt.
III miejsce - Igor Żyta - kl. VI, 25 pkt.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !


Organizator konkursu
- Grażyna Dzierżak

Dzień Koloru Czerwonego
W przeddzień popularnych WALENTYNEK w naszej szkole odbył się Dzień Koloru Czerwonego. Kolor ten w połączeniu z obdarowywaniem się walentynkami i prezentami sprawił, że w szkole panowała szczególnie ciepła i miła atmosfera.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Walentynki
W piątek 13 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne walentynki. Działająca w tym dniu poczta walentynkowa była oblegana przez uczniów. Można było wysyłać kartki, kubki i pluszaki. Przedstawiciele samorządu odegrali rolę listonoszy i na trzeciej godzinie lekcyjnej roznosili do klas wysłane wcześniej walentynki. Podczas rozdawania przepięknych walentynek było wiele zaskoczenia i radości. Ten mile spędzony dzień będziemy długo pamiętać.
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 12.02.2015r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Do tego wydarzenia szczególnie przygotowywały się dzieci. Z wielkim przejęciem czekały by móc jak najlepiej zaprezentować się.
Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i ciepłych słów pani dyrektor Barbary Kubik kierowanych do babć i dziadków. Program artystyczny zaprezentowały najpierw dwie grupy przedszkolne, a następnie uczniowie klas I – III. W repertuarze znalazły się wiersze, piosenki, tańce oraz gra na instrumentach. Każda klasa wystąpiła w pięknych kolorowych strojach przygotowanych przez wychowawców. Dziadkowie nie kryli wzruszenia i nagradzali występy swoich wnuków gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Słowa uznania należą się wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO

LODOWISKO
We wtorki uczniowie naszej szkoły będą mogli nieodpłatnie korzystać z lodowiska w Rudnikach. Liczymy, że aura pozwoli nam na to jeszcze dłuuugo...:)
Wycieczka do Opola klas pierwszych w ramach projektu FŚNiT
3.02.2015r klasy Ia i Ib w ramach projektu " Fascynujący Świat Nauki i Technologii" wyruszyły w podróż do Zaczarowanego Świata na ul Dubois 36 w Opolu. Jest to miejsce, w którym dzieci mogą się przekonać, że nauka, to fascynująca przygoda pełna ciekawych doświadczeń. Zajęcia odbywały się w kilku w pracowniach eksperymentalno - doświadczalnych. Uczniowie mieli okazję pobawić się małymi robotami, programować zabawki zbudowane z klocków Lego Education oraz poruszać się po korytarzu za pomocą elektrycznego pojazdu o imieniu Stefan. Poznały ciekawe instrumenty, których nie tylko nazwy, ale i brzmienie było niezwykłe ( zaklinacz deszczu, wywoływacz burzy). Uczestniczyły także w zajęciach ruchowych, poznawały matematykę i optykę w ciekawej formie, oglądały wytwory drukarki 3D i sprzątającego robota.
Czy podróż w krainę wiedzy była tylko ciekawą wycieczką, czy początkiem wielkiej naukowej przygody? Zobaczymy, ale na pewno było warto uczestniczyć w tak wielu ciekawych doświadczeniach.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31