5,086,906 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

INFORMACJA
Informujemy uczniów dojeżdżających do szkół podstawowych i gimnazjum, że 01.09. 2014r. zostaną dowiezieni zgodnie z rozkładem jazdy z ubiegłego roku.
Odwozy zostaną zorganizowane po zakończeniu spotkań z wychowawcami w klasach.
Aktualny rozkład jazdy jest zamieszczony na stronie internetowej abx2bus.
Opiekunowie dowozu będą rozdawali bilety miesięczne w autobusie w dniu 02.09.2014r.
W związku z realizacją projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej „ Doposażenie oddziałów przedszkolnych Gminy Rudniki” dzień 01.09.2014r będzie dniem otwartym we wszystkich oddziałach przedszkolnych Gminy Rudniki. Zapraszamy do zwiedzania.
Projekt "Ocalić od zapomnienia"
W dniach 5 i 6 lipca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Lidią Madełą i Martą Grucka wzięli udział w dwudniowych warsztatach ginących zawodów oraz dziedzictwa kulturowego w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia " w Bobrowie.
Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i wiedzy, w którym mogli wykazać się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa. Konkursy te zostały przygotowane przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Dowiedzieli się także jak kisić ogórki, przygotować tradycyjny bigos oraz zupę drwala a także pod czujnym okiem pana Edwarda Gładysza kisili kapustę :)
Wysłuchali również wykładów "Bezpieczna praca drwala", "Las blisko nas" i "Ochrona środowiska" prowadzonych przez panów:Leszka Morawiaka i Wojciecha Jaronia oraz Dariusza Brysia i Michała Zająca. Na koniec wszyscy wzięli udział w grach i konkursach stając się członkami plemienia "Kolorowych Piórek".
Drugi dzień warsztatów rozpoczął się wykładem dyrektora szkoły leśnej z Francji, który opowiedział o nauce zawodu leśnika. Kolejny wizerunek szkoły leśnej przedstawili nam nauczyciele z Technikum Leśnego w Brynku- Agnieszka Sławatecka i Krzysztof Ułanowski. Po dużej dawce wiedzy pan Jacek Stochniałek - Mistrz Polski Drwali przybliżył wszystkim walory pracy drwala oraz zaprezentował pokaz umiejętności praktycznych. Na zakończenie tak jak i pierwszego dnia wszyscy wzięli udział w grach i zabawach plemienia "Kolorowych Piórek"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
CZWARTA KLASA NA ROWERACH:)
Na pierwszą rowerową wycieczkę czwartoklasiści pojechali 25 czerwca. Już jako pełnoprawni posiadacze kart rowerowych, jeszcze pachnących nowością. Trasa nie była długa, bo wybraliśmy się nad zalew w Młynach. Pogoda trochę kaprysiła, ale nam to absolutnie nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Panu Jackowi Jurze dziękujemy za przygotowanie drewna na ognisko. We wrześniu planujemy kolejny rajd:)
VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III
VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III
„ HOW GOOD IS YOUR ENGLISH?”

05.06.2014r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III. W konkursie udział wzięło 14 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Rudniki.
Celem konkursu było : pobudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim, konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
Tematyka konkursu obejmowała materiał zawarty w programie nauczania języka angielskiego dla klas I-III.
Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Sas, Katarzyna Barczyk, Anna Cieśla wyłoniła zwycięzców.
Pierwsze miejsce zdobył uczeń PSP Jaworzno Miłosz Droś – GRATULUJEMY!
II miejsce Kacper Borecki PSP Żytniów
III miejsce Nicola Ośródka PSP Cieciułów

Naszą szkołę reprezentowali również :Julia Jachymska i Adam Jura. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez wydawnictwo Macmillan i PSP w Jaworznie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Zielona szkoła na Mazurach
Mazury – na które czekaliśmy cały rok – dziś są już dla nas tylko cudownym wspomnieniem. Od drugiego do szóstego czerwca 2014 r. byliśmy na zielonej szkole w Spychowie. I chociaż pogoda kaprysiła na całego, nie odebrała nam frajdy tych dni. Dużo zwiedziliśmy. W Gierłoży „Wilczy Szaniec”, w Świętej Lipce Sanktuarium Maryjne, w Kętrzynie zamek i przepiękną Starówkę w Toruniu. Rejs statkiem po mazurskich jeziorach skończył się w słynnych Mikołajkach. Spływ kajakowy to było istne szaleństwo amatorów na wodzie, a pokonanie trasy w parku linowym dla wielu z nas okazało się niemałym wyzwaniem. Naszą mazurską przygodę zakończyliśmy pożegnalnym ogniskiem.
Wycieczka była świetnym sposobem na integrację uczniów szkoły podstawowej w Dalachowie i Jaworznie. Dziękujemy p. Grzegorzowi Zagórskiemu i p. Grzegorzowi Domańskiemu za zaproszenie i opiekę, a naszemu kierowcy p. Robertowi Plewie za bezpieczną podróż. Mamy nadzieję na więcej wspólnych wyjazdów:))
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Wycieczka do Drevohostic
W dniach 30 maja do 1 czerwca 2014 r. 20 uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami: Beatą Patyk, Martą Grucka, Lidią Madełą i Katarzyną Pawlaczyk uczestniczyło w wyjeździe integracyjnym do Drevohostic w ramach wymiany międzynarodowej z Czechami.
Program wycieczki był napięty ale bardzo ciekawy. Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki wzięli udział w Turnieju w Zbijaka i Konkursie Plastycznym, w którym prace wykonywane były tzw. metodą suchej igły. Polsko czeska integracja rozpoczęła się od wspólnego ogniska.
Drugi dzień uczestnicy wyjazdu rozpoczęli od zwiedzania średniowiecznego zamku Bauzov. Następnie zwiedzali Muzeum Serków Ołomunieckich w Losticach. Największą jednak atrakcją były Jaskinie Jaworzieskie.
Ostatni dzień wyjazdu, rozpoczął się od uroczystej mszy świętej w języku polskim i czeskim, która została odprawiona w miejscowym kościele. Następnie odbyły się wyścigi na hulajnogach i wspólne zabawy integracyjne.
Żal było opuszczać tak piękne miejsce, w którym pojawiły się polsko-czeskie przyjaźnie oraz tak ciepło i serdecznie przyjęto naszych uczniów. Wszyscy bawili się doskonale z łezką w oku i śpiewem na ustach wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia i z bagażem pełnym wielu wspaniałych wspomnień.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
VI Gminny Konkurs Piosenki klas I-III
23. 05. 2014 r. ( piatek ) o godz. 10:00 odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki klas I-III w Dalachowie.
Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie reprezentowały następujący uczniowie:
Paulina Lach klasa I
Bartek Wojtal klasa II
Emilia Augustyniak klasa III

Po wysłuchaniu 17 uczniów ze wszystkich szkół w gminie komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsce w klasie pierwszej Paulinie Lach
II miejsce w klasie trzeciej Emilii Augustyniak

Gratulujemy wszystkim wspałaniałych występów !!! :)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w LA
22.05.2014r. nasi lekkoatleci udali się na Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w LA. Uczniowie którzy wywalczyli awans na gminnym etapie zawodów mieli szanse zmierzyć się z najlepszymi rówieśnikami z całego powiatu. Nasza reprezentacja potwierdziła, swój wysoki poziom umiejętności technicznych w konkurencjach lekkoatletycznych i pięcioro uczniów zakwalifikowało się to ścisłej finałowej ósemki. Sportowcom z naszej szkoły należą się gratulacje i podziękowana za ambicje i trud włożony w przygotowania do tych zawodów.


1. Kluska Maria – pchnięcie kulą ( 8 miejsce )
- rzut piłeczką palantowa ( 6 miejsce )

2. Konc Karolina – pchnięcie kulą ( miejsca 9-12 )

3. Bujak Miłosz – skok w dal ( 6 miejsce )

4. Furmański Kamil – pchnięcie kulą ( 6 miejsce )

5. Marchewka Kacper – skok wzwyż ( 6 miejsce )

6. Jachymski Jakub – rzut piłeczką palantową ( 4 miejsce )
II Szkolny Konkurs Wiedzy "Wielka Brytania bez tajemnic"
II SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII
WIELKA BRYTANIA BEZ TAJEMNIC

W dniu 21.05.2014 r. w naszej szkole odbył się długo oczekiwany przez uczniów konkurs językowo-kulturowo-wiedzowy o Wielkiej Brytanii. Konkurs obejmował wiedzę z podstawowych wiadomości na temat, historii, geografii, kultury, społeczeństwa Wielkiej Brytanii. Jego głównym celem było:
-zainteresowanie uczniów kulturą, geografią, historią i obyczajami Wielkiej Brytanii;
-doskonalenie umiejętności językowych uczniów;
-rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów;
-motywacja uczniów do nauki języka angielskiego.
W konkursie wzięło udział 26 uczniów z klas IV - VI. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w czerwcu bieżącego roku.
Już dziś serdecznie gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim za udział i okazane zainteresowanie.


Lidia Madeła
Gminne Indywidualne Mistrzostwa w LA
19.05.2014r. trzynastoosobowa reprezentacja sportowców z naszej szkoły uczestniczyła w Gminnych Indywidualnych Mistrzostwach w LA w Dalachowie. Były to zawody gdzie każdy z lekkoatletów starał się pokazać w swojej najlepszej konkurencji. Sześcioro zawodników uplasowało się na miejscach 1-2 w poszczególnych konkurencjach i uzyskało awans do mistrzostw powiatu w LA - oto i oni :

1. Kluska Maria – pchnięcie kulą ( 3kg – 8,40m ), ( 4kg - 6,10m )
- rzut piłeczką palantową ( 37 m )

2. Konc Karolina – pchnięcie kulą ( 3kg – 7,40m ), ( 4kg -5,65m )

3. Bujak Miłosz - skok w dal ( 3,80m )
- bieg na 100m

4. Furmański Kamil – pchnięcie kulą ( 4kg – 8,80m )

5. Marchewka Kacper – skok wzwyż ( 128 cm )
- bieg na 500m

6. Jachymski Jakub – rzut piłeczką palantową (48,5 m)
Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym w Dalachowie
12.05.2014r. nasi uczniowie udali się na Gminne Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym do Dalachowa. Ostatecznie po przeliczeniu wszystkich punktów dziewczęta zajęły 3 miejsce a chłopcy 2 wyprzedzając drużynę z PSP Żytniów
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30