6,667,950 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

SPORT - P. NOŻNA - HALOWA
27 października w PG w Rudnikach odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły drużyny z Dalachowa, Żytniowa oraz z Jaworzna. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła 3 miejsce w turnieju. Nie zawsze udaje się wygrywać, ale liczy się dobra zabawa, nowe przyjaźnie i ruch, który temu towarzyszy.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę i udział w zawodach.
SPORT - DWA OGNIE
22 października w Gorzowie Śląskim odbył się Powiatowy Turniej w Dwa Ognie Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały: Rychel Oliwia, Szyszka Paulina, Chrzan Wiktoria Belka Patrycja, Furmańska Paulina, Kisiel Patrycja, Nicpoń Patrycja, Wąsińska Magdalena oraz Zaleśna Angelika. Do udziału w zawodach zgłosiło się 6 drużyn. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach, a następnie o wejście do finału grano na krzyż zgodnie z regulaminem.
W grach grupowych Nasze dziewczęta uległy jak się później okazało zwycięzcą turnieju czyli drużynie z Olesna. W grze o wejście do finału przegrały jednym punktem z dziewczętami z Dobrodzienia. Walka była niezwykle wyrównana, a zadecydowały ostatnie sekundy pojedynku. W walce o trzecie miejsce drużyna z Jaworzna pokonała ekipę ze Zdziechowic.

Gratulujemy
SPORT - DWA OGNIE
16 października odbyły się Gminne Zawody w Dwa Ognie dziewcząt i chłopców. W rywalizacji uczestniczyły drużyna z Dalachowa, Żytniowa oraz z Jaworzna.
Nasze ekipy wystąpiły w składzie:
Dziewczęta: Rychel Oliwia, Żyta Wiktoria, Szyszka Paulina, Chrzan Wiktoria (klasa III) Belka Patrycja, Furmańska Paulina, Kisiel Wiktoria, Nicpoń Patrycja, Rosak Ada, Wąsińska Magdalena, Zaleśna Angelika- (klasa IV)
Chłopcy: Kotarski Jakub, Lewandowski Dominik (klasa III); Bujak Bartosz, Koterba Jakub, Ladra Adrian, Leszczyński Mikołaj, Rosak Jakub, Ślusarek Kamil, Wojtal Bartosz (klasa IV).

Drużyna dziewcząt bez problemu wygrała swoje mecze i będzie reprezentować gminę na zawodach powiatowych w najbliższy czwartek.
Chłopcy mimo, iż nie przegrali żadnego meczu to niestety zajęli drugie miejsce ponieważ po remisie z Żytniowem o pierwszym miejscu decydowała różnica bramek zdobytych w meczach obu drużyn z Dalachowem, a ten był niekorzystny dla naszej drużyny. Niemniej turniej dostarczył wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Pasowanie na ucznia
Tradycyjnie, jak co roku, w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie w dniu 08.10.2015 r. pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej. Zanim nasi bohaterowie złożyli uroczyste ślubowanie, zaprezentowali program artystyczny, bogaty w wiersze i piosenki, przygotowany przez wychowawców klas I: p. Barbarę Kubik i p. Teresę Łęgosz-Mendel. Po programie artystycznym dyrektor szkoły p. Agata Polak uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”. Podniosły nastrój zapewniły również odświętne stroje, birety oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich pierwszoklasistów przygotowane przez Rodziców i Samorząd Uczniowski naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia Foto
SPORT - PRZEŁAJE
W dniu 29 września 2015r. w Starym Oleśnie odbyły się powiatowe biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali:Paulina Furmańska, Emilia Augustyniak oraz Bartek Borecki. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m., natomiast Bartek musiał przebiec 1,5 km. Najlepiej wypadła Emilka zajmując IX miejsce. Pozostała dwójka uplasowała się w drugiej dziesiątce. W każdej z grup startowało ponad 30 zawodników.

Całej trójce Gratulujemy

Foto
WYBORY SAMORZĄDU
W dniu 26 września 2015r. odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego oto jak przedstawiają się wyniki wyborów.

Liczba uprawnionych do głosowania 139
Liczba wydanych kart do głosowania 119
Oddano głosów 119
Głosów nieważnych 2
Głosów ważnych 117

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów ważnych:

Pyrzyk Aleksandra 31 - przewodnicząca
Augustyniak Emilia 28 - zastępca przewodniczącego
Furmańska Paulina 25 - skarbnik


Przewodniczącą Samorządu Szkolnego
Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie
została:


Pyrzyk Aleksandra

GRATULUJEMY


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
SPORT- Turniej O PUCHAR PREMIERA RP
W dniu 23 września 2015r. na "Orliku" w Kluczborku odbył się półfinał wojewódzki VI Turniej o Puchar Premiera RP. W zawodach wystartowało łącznie 6 drużyn (z 8 zakwalifikowanych) w kategorii chłopcy młodsi.
Nasza drużyna w składzie: Bujak Bartosz, Koterba Jakub, Ślusarek Kamil, Borecki Bartłomiej, Glapiński Mikołaj, Walaszczyński Dawid, Ryng Oskar, Pluta Dominik rywalizowała o miano najlepszych. Mimo zaciętej i wyrównanej walki nie udało się wygrać turnieju, ostatecznie zajęliśmy VI miejsce.
Gratulujemy


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
SPORT - BIEGI PRZEŁAJOWE
21 września w Dalachowie odbyły się Gminne Biegi Przełajowe. Zawody odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych:
Klasy VI (dziewczęta i chłopcy) oraz klasy V i młodsi (dziewczęta i chłopcy).
Naszą szkołę reprezentowali:
Klasa VI: Witold Mostowy, Mateusz Stasiak, dziewczęta zrezygnowały z tych zawodów.
Klasa V i młodsi: Emilia Augustyniak, Oliwia Kluska, Paulina Furmańska, Bartosz Borecki, Kamil Ślusarek.
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Emilia Augustyniak, Paulina Furmańska oraz Bartosz Borecki.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział, a za "Naszą" trójkę trzymamy kciuki w kolejnych zawodach.
SPORT- Turniej O PUCHAR PREMIERA RP
W dniu 16 września 2015r. na "Orliku" w Rudnikach odbył się VI Turniej o Puchar Premiera RP. W zawodach wystartowało łącznie17 drużyn z naszej gminy w czterech kategoriach wiekowych. Dziewczęta młodsze reprezentowane przez uczniów klas V i młodszych. Dziewczęta starsze klasa VI i I gimnazjum oraz chłopcy młodsi i starsi ta sama kategoria wiekowa.
Nasza szkoła wystawiła drużyny we wszystkich kategoriach. Zawodnicy wybrali nazwy swoich drużyn i tak:
Dziewczęta młodsze - "SKORPIONKI"
Dziewczęta starsze - "DUDUŚKI"
Chłopcy młodsi "HALA MADRID"
Chłopcy starsi "PACHA WĘŻA
"

We wszystkich kategoriach toczyły się zacięte pojedynki. Najlepiej z PSP Jaworzno wypadła drużyna "Hala Madrid" zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii uzyskując jednocześnie awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się 22.IX w Kluczborku.
Pozostałe drużyny wywalczyły następujące miejsca.
"DUDUŚKI" - III
"SKORPIONKI"- IV
"PACHA WĘŻA" - V

Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia Foto
Sukces w rozgrywkach anglojęzycznych scrabble
W dniu 11.09.2015 czwórka uczniów z klascy VI: Kinga Kuder, Ola Pyrzyk, Bianka Pilśniak i Krzysztof Meryk wraz zopiekunką- nauczycielką języka angielskiego Lidią Heluszka wzięli udział w Green Scrabble Day; międzyszkolnej grze w scrabble w języku angielskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Językową Green School z Kłobucka. Gra miałą na celu zachęcenie uczniów okolicznych szkół do nauki języków obcych, aktywnej formy spędzania wolnego czasu i doskonalenia umiejętności pracy w grupie. W grze wzięło udział 9 czteroosobowych drużyn ze szkół podstawowych z Praszki, Strojca, Wierzbia, Dalachowa i Cieciułówa. Uczniowie naszej szkoły w poszczególnych rozgrywkach zgromadzi ogromną liczbę punktów i tym samym zajęli II miejsce otrzymując tytuł "Vice Green Team 2015";. Grze towarzyszyły ogromne emocje i prawdziwa burza mózgów. Wszyscy bawili się świetnie podczas gry w angielskie scrabble a całości szczęścia dopełniły nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

7:30- Zbiórka klasy szóstej w szkole

8:00- Msza Święta w Kościele Parafialnym

9:00- Uroczysta inauguracja roku szkolnego na sali gimnastycznej


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30