7,994,409 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2016/2017
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI na rok szkolny 2016/2017
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

X GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III "How good is your English?"
16 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Cieciułowie odbył się X Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III "How good is your English?". W konkursie brali udział wybrani uczniowie klas trzecich z naszej gminy, z każdej szkoły po trzech uczniów.
Publiczną Szkołę Podstawową w Jaworznie reprezentowały : Wiktoria Chrzan, Paulina Lach i Oliwia Kosowska. Uczennice odniosły spektakularny sukces, gdyż wszystkie trzy znalazły się na podium. W konkursie brało udział 14 uczniów. Trzech uczniów zajęło I miejsce, wśród nich znalazła się Paulina Lach. Pozostałe uczennice Wiktoria Chrzan i Oliwia Kosowska zajęły III miejsce.
GRATULUJEMY osiągnięcia tak doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu zawiłości języków obcych.

Wycieczka do Muzeum Kinematografii w Łodzi
W dniu 8 czerwca 2016 r. uczniowie klas IIa, IIb i III pod opieką pań: Jadwigi Głowackiej, Beaty Belki i Grażyny Dzierżak wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Podczas lekcji muzealnej pt. Magiczne seanse z kliszy dzieci poznały wynalazki z epoki prefilmowej oraz wcieliły się w narratorów bajkowych historii. Następnie obejrzały scenografię do filmu animowanego Latająca maszyna. Ulica Paryża z mini kamieniczkami, latarniami i sklepikami zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie.
Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć oryginalny fotoplastikon. Przy tym unikatowym urządzeniu może usiąść jednocześnie 25 osób i oglądać za pomocą specjalnych wizjerów w trójwymiarze nieruchome obrazy.
Był też czas na spotkanie; z bohaterami najbardziej znanych postaci z dobranocek ; każda ma tutaj swój pokój. Można było wejść do budy Reksia i usiąść na jego sankach, schować się w igloo Pingwina Pik Poka i wejść na pokład statku Bolka i Lolka. Wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka, w pokoju Misia Uszatka i z Muminkami w Dolinie Muminków pełnej kwiatów.
Muzeum Kinematografii to w jednym: muzeum filmu, muzeum bajek, muzeum produkcji filmowej i muzeum pałacu jednego z najbardziej znanych fabrykantów miasta Scheiblera. Jest to więc miejsce warte odwiedzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.
Warsztaty ekologiczne w Muzeum Wsi Opolskiej
Dnia 6 czerwca 2016 r. została zorganizowana wycieczka szkolna na warsztaty ekologiczne do Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych;. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w dwóch blokach lekcyjnych. Na pierwszym o temacie: „Rola trzmiela w przyrodzie”, zostali zapoznani z gatunkami trzmiela, ich rozwojem, życiem i rolą w przyrodzie, a także dowiedzieli się, jak zbudować domek dla trzmiela oraz, pod okiem instruktora, podjęli próbę samodzielnego wykonania konstrukcji. Podczas drugiego bloku tematycznego pt.: „Rośliny ważne dla trzmieli i innych pożytecznych owadów, w tym chronione i zagrożone” uczestnicy zostali zapoznani z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Dowiedzieli się, jak wygląda tradycyjna uprawa roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli. Dzieci samodzielnie posadziły nasiona w doniczkach, które następnie zabrały ze sobą do szkoły, by móc śledzić następnie cykl ich życia.
W warsztatach uczestniczyło 28 uczniów z klas: IV, V i VI.
Celami wyjazdu było:
• zapoznanie uczniów z gatunkami trzmiela, jego rozwojem, życiem oraz bardzo ważną rolą w przyrodzie,
• rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności,
• zapoznanie z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem,
• ukazanie tradycyjnej uprawy roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli,
• integracja uczniów.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz z efektów swojej pracy podczas warsztatów.
Warsztaty ilustracji
W dniu 12 maja 2016 roku uczniowie klas III, IV i V pod opieką pań: Jadwigi Głowackiej i Grażyny Dzierżak uczestniczyli w warsztatach ilustracji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach.
Prowadzącym warsztaty był Szymon Teluk - znany malarz, rysownik, ilustrator i karykaturzysta. Uczniowie zostali zapoznani z tajnikami pracy rysownika. Dowiedzieli się jak fachowo narysować postacie, tła i rekwizyty. Poznali zasady tworzenia ilustracji: zasady proporcji i perspektywy.
Każdy uczeń wykonał pracę indywidualną pomagającą w przyswojeniu tematu warsztatów . Uczniowie rysowali postacie i miejsca w których się one pojawiają.
Warsztaty z Szymonem Telukiem były znakomitą okazją do poznania nowych sposobów rysowania, porozmawiania z uznanym artystą. Wykonane przez dzieci rysunki pokazały twórcze zacięcie uczniów - artystów. Warsztaty udowodniły, że dzieci są utalentowane, śmiało podejmują nowe wyzwania i są otwarte na odbiór sztuki.

Muzeum Wsi Opolskiej
projekt
TURNIEJ BRD
11 kwietnia w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do udziału przystąpiły drużyny z Dalachowa i Jaworzna. Tematyką konkursu były zagadnienia teoretyczne dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz rozwiązywanie sytuacji drogowych tzw "krzyżówek". W obu kategoriach zwyciężyła drużyna z nasszej szkoły tym samyma K. Kuder, A.Pyrzyk, K. Meryk oraz R. Zawada będą nas reprezentowali na zawodach powiatowych 23.04.2016r. W składzie drużyny jako rezerwowi są W. Kowalczyk i M. Droś.
Życzymy powadzenia w dalszych zmaganiach
XII Rejonowy Konkurs Matematyczne Potyczki
4 kwietnia 2016 r. uczennice: Paulina Lach i Wiktoria Chrzan wzięły udział w XII Rejonowym Konkursie Matematyczne Potyczkir w Kluczborku. Jako jedyne z gminy Rudniki rywalizowały z 48 uczniami ze szkół powiatów: oleskiego, kluczborskiego i namysłowskiego. Paulina Lach zajęła II miejsce, a Wiktoria Chrzan VIII.
Gratulujemy uczennicom zdobycia tak wysokich miejsc i życzymy dalszych matematycznych sukcesów.
Wręczenie zwycięzcom dyplomów i nagród odbyło się 25 kwietnia 2016 r. na II Rejonowym Forum Ucznia Zdolnego Najlepsi z najlepszychr w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Kluczborku. Na Forum z naszej szkoły zostały zaproszone: uczennica Paulina Lach, Dyrektor Szkoły pani Agata Polak i wychowawczyni Grażyna Dzierżak, przygotowująca uczennicę do konkursu
Pierwszy Dzień Wiosny
W dniu 21.03.2016 r. uczniowie i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworznie mieli okazję świętować Pierwszy Dzień Wiosny razem z Mają i Guciem- uroczymi bohaterami bajki "Pszczółka Maja". Początek uroczystości stanowiło pełne humoru przedstawienie opowiadające o poszukiwaniach Pani Wiosny przez główną bohaterkę. Kolejnym punktem była rywalizacja dwóch drużyn, w skład których wchodzili przedstawiciele każdej z klas oraz wybrany nauczyciel. Drużyny musiały zmierzyć się z serią pytań o tematyce wiosenno- ekologicznej. Po emocjonującej rozgrywce zwycięzcy zdobyli statuetkę Pani Wiosny. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczniowie w wiosennych nastrojach udali się do klas.
Klasowy turniej wiedzy pt. "W świecie baśni i legend"
27 i 28 stycznia br. odbył się klasowy turniej wiedzy pt. "W świeci baśni i legend" przeznaczony dla klasy IV. Turniej był podzielony na dwie części. Pierwsza sprawdzała wiedzę uczniów na temat baśni i legend polskich. Druga polegała na przygotowaniu inscenizacji wcześniej wylosowanej baśni lub legendy.

Wiedza ogólna
I miejsce Jakub Rosak
II miejsce Wiktoria Kisiel
III miejsce Paulina Furmańska
Wyróżnienie Patrycja Nicpoń

Inscenizacja legendy "O Popielu i Mysiej Górze"

I miejsce Patrycja Belka, Bartosz Bujak, Paulina Furmańska,
Wiktoria Kisiel, Angelika Zaleśna


Organizator konkursu:

Katarzyna Majda

Gratulujemy!
24 Finał WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w tym roku po raz dwudziesty czwarty.
Każdego roku określany jest cel finałowej zbiórki. W czasie 24. Finału WOŚP po raz kolejny zbieraliśmy pieniądze dla pediatrii, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Ten Finał to również zbiórka na rzecz geriatrii czyli osób w podeszłym wieku.
W piątek 8 stycznia 2016r. wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. G. Dzierżak przeprowadzili licytację na rzecz WOŚP. Uczniowie chętnie licytowali plakaty, długopisy, breloczki, mini puszki WOŚP, koszulkę i kubek. Wielkie emocje towarzyszyły podczas przebijania cen licytowanych gadżetów. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i uczniów zebraliśmy w tym roku 2097,05 zł.
Tegoroczni wolontariusze z naszej szkoły - uczennice klasy szóstej zebrały do puszek następujące kwoty: Ola Pyrzyk r11; 493,71 zł, Paulina Jura r11; 479,92 zł, Bianka Pilśniak r11; 391,90 zł, Wiktoria Maślanka r11; 420,56 zł, Natalia Kluska r11; 310,96 zł.

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w 24 Finale WOŚP
Czekoladowo-marcepanowe warsztaty edukacyjne klas pierwszych
14 stycznia 2016r. uczniowie pierwszych klas mieli okazję uczestniczyć w czekoladowo-marcepanowych warsztatach edukacyjnych w Folwarku Kamyk w firmie Consonni. Dzieci dowiedziały się, z czego robi się czekoladę, co to jest i do czego służy w cukiernictwie marcepan.
Każdy uczeń miał możliwość ulepienia marcepanowego misia, ozdobienia piernikowego serduszka i ciasteczka i zrobienia czekoladowego lizaka. Uczniowie otrzymali wykonane przez siebie słodkości oraz dyplomy uczestnictwa w warsztatach ze zdjęciem grupowym oraz indywidualnym.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31