8,640,822 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III na rok szkolny 2016/2017
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI na rok szkolny 2016/2017
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Artykuły
Brak Komentarzy.
Zdjęcia
Brak Komentarzy.
Newsy
Brak Komentarzy.
Dodatkowe strony
Brak Komentarzy.
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

Apel z okazji Święta Niepodległości
11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku, po 123 latach zaborów, niepodległości.
Z tej okazji 10 listopada 2016 r. odbyła się w naszej szkole akademia, którą przygotowali uczniowie klasy IIb i IV pod kierunkiem p. Teresy Łęgosz - Mendel i p. Marty Grucka. Nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli tragiczne dla Polaków wydarzenia oraz walkę o odzyskanie tożsamości narodowej.
Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii oraz okazją do wysłuchania wielu znanych i bliskich każdemu Polakowi pieśni patriotycznych.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia. FOTO
Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 14 października 2016 roku nasza szkoła odchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie przedstawili akademię podczas, której podziękowali nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud i zaangażowanie włożone w ich nauczanie i wychowanie. Nad całością przedstawienia czuwały nauczycielki: Katarzyna Jaskot oraz Katarzyna Majda.

Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia. FOTO
Szkolny Turniej Piłki Gry w Dwa Ognie
W dniu 14.10.2016 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Piłki Gry w Dwa Ognie, zorganizowany przez animatorkę orlika, panią Agatę Krzykowiak i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach.

W turnieju wzięło udział 7 klas. Mecze zostały rozegrane w dwóch kategoriach: klasy II-III oraz klasy IV-VI.

W kategorii klas II-III zwyciężyła klasa III a

2 miejsce - klasa II b

3 miejsce - klasa III b

4 miejsce - klasa II a

W kategorii klas IV-VI zwyciężyła klasa VI

2 miejsce- klasa V

3 miejsce -klasa IV

Wszystkie klasy otrzymały dyplomy, a zwycięzcy - puchary. Nagrody ufundował GOKSiR w Rudnikach.

Liczmy na dalszą, owocną współpracę z animatorami Orlika oraz GOKSiR w Rudnikach.

Dziękujemy uczestnikom i animatorom Orlika oraz GOKSiR w Rudnikach.


Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia. FOTO
Europejski Dzień języków obcych
Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy-Europejskim Dniem Języków.
Nasza szkoła po raz pierwszy przyłączyła się do obchodów tego święta. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Majda we współpracy z panią Lidią Heluszką - nauczycielką języka angielskiego i panią Anetą Kotalą – studentką odbywającą praktyki w naszej szkole.
Tego dnia uczniowie poznali wiele językowych i kulturowych zagadnień: pracowali nad plakatami promujących EDJ, czytali książki w języku angielskim, przeprowadzili w szkole ankiety na temat języków obcych, zapoznawali się z położeniem państw na mapie Europy, flag państw europejskich i przepisami kulinarnymi z różnych krajów oraz zagrali w bingo na temat Wielkiej Brytanii i układali puzzle językowe. Dodatkowo każda klasa ubrała się w kolory flagi jednego z wylosowanych państw Europy. Poszczególnym klasom przypadły następujące państwa: klasa I; Litwa, klasa II a - Francja, klasa II b; Włochy, klasa III a ; Polska, klasa III b ; Hiszpania, klasa IV ; Czechy, klasa V ; Wielka Brytania, klasa VI; Niemcy.
Dzień ten nie mógł się odbyć bez udziału nowych technologii. Uczniowie mogli skorzystać z QR kodów, które umożliwiają pobranie aplikacji mobilnych lub prowadzą do filmików i stron internetowych przydatnych w nauce języków obcych. Opis kilku z nich znajdziecie poniżej:

Strony internetowe:

Słowniki internetowe diki.pl i ling.pl
Strona wordki.pl do nauki angielskich słówek
Busuu.com ; świetna strona do nauki angielskiego i innych języków obcych
Duolingo; świetny serwis do nauki angielskiego (dostępny też w wersjach na urządzenia mobilne)

Apki mobilne:

English Grammar Checker; do sprawdzania angielskiej gramatyki
Spelling Bee ; nauka angielskiej ortografii
Język angielski twistery – łamańce językowe

Piosenki i filmy z YouTube:

Shake Break, Move your Legs, Count to 10, Alphabet Song, Seasons, Shapes

Dzień ten zapisał się w pamięci uczniów i nauczycieli miłymi wrażeniami, potwierdził ich znajomość języków obcych i zachęcił do dalszego ich uczenia się. Wszystkim uczestnikom tego dnia mówimy: Thank You;kuji, Merci, Gracias, Achiu, Danke, Grazie, Dziękuję.


Serdecznie zapraszamy do przeglądania galerii z wydarzenia. FOTO

Wybory do Samorządu Szkolnego
Dnia 21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego oto wyniki:

1. Liczba uprawnionych do głosowania 112
2. Liczba wydanych kart do głosowania 107
3. Oddano głosów 101
4. Głosów nieważnych 0
5. Głosów ważnych 107

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Kisiel Wiktoria 30
2. Jachymska Julia 21
3. Lach Paulina 21

Przewodniczącą Samorządu Szkolnego
Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie
została:

Kisiel Wiktoria


Komisja wyborcza w składzie:

1. Zaleśna Angelika - przewodnicząca
2. Pluta Dominik - zastępca
3. Pyrzyk Mateusz - członek

Opiekun Samorządu Szkolnego - mgr Tomasz Duda
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO

Wystawa Harcerzy
11 Drużyna Starszoharerska "Aeris" działająca w ramach 29 Szczepu "Barwne Iskry" przygotowała wystawę podsumowującą projekt "Wczoraj-Dziś-Jutro". Jego nazwa jest wzorowana na planie Szarych Szeregów z czasu II wojny światowej "Dziś - Jutro - Pojutrze". Wystawa podzielona jest na trzy części. Wczoraj - opowiada o przeszłości, o tym jak wyglądało harcerstwo kiedyś. Dzisiaj - jest poświęcona aktualnej działalności 29 Szczepu "Barwne Iskry". To część poświęcona teraźniejszości. Na siedmiu stołach przestawione zostały cykliczne imprezy szczepu. Harcerski Turniej Piłki Nożnej, Świąteczna Paczka, Harcerskie Akcje Letnie i inne. Ostatnia część wystawy, to Jutro. Część, która opowiada o planach i marzeniach zarówno kadry, jak i harcerzy w szczepie. Wystawa w Szkole Podstawowej w Jaworznie była przez tydzień. We wrześniu odwiedzi jeszcze pozostałe szkoły gminy Rudniki.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Uroczyste rozpoczęcie roku szkonego 2016/2017
Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół. Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Dzisiaj możemy spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny 2016/2017.

Tymi słowami uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią Lidią Heluszka powitali Panią Dyrektor, Nauczycieli, Rodziców i oczywiście uczniów naszej szkoły 1 września pierwszym dniu nowego roku szkolnego. Wszyscy wrócili do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wspomnień.

Życzymy wam wszystkim na początek szkolnego roku; samych piątek! Uczcie się, jak mawiacie, w dechę I niech z was szkoła ma pociechę!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 01.09.2016r. o godz.8:00 Mszą Św. w Kościele Parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie

Dzieci z klas V i VI w dniu 0109.2016r. spotykają się o godz. 7:30 w budynku PSP im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie

X GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III "How good is your English?"
16 czerwca 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Cieciułowie odbył się X Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III "How good is your English?". W konkursie brali udział wybrani uczniowie klas trzecich z naszej gminy, z każdej szkoły po trzech uczniów.
Publiczną Szkołę Podstawową w Jaworznie reprezentowały : Wiktoria Chrzan, Paulina Lach i Oliwia Kosowska. Uczennice odniosły spektakularny sukces, gdyż wszystkie trzy znalazły się na podium. W konkursie brało udział 14 uczniów. Trzech uczniów zajęło I miejsce, wśród nich znalazła się Paulina Lach. Pozostałe uczennice Wiktoria Chrzan i Oliwia Kosowska zajęły III miejsce.
GRATULUJEMY osiągnięcia tak doskonałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu zawiłości języków obcych.

Wycieczka do Muzeum Kinematografii w Łodzi
W dniu 8 czerwca 2016 r. uczniowie klas IIa, IIb i III pod opieką pań: Jadwigi Głowackiej, Beaty Belki i Grażyny Dzierżak wzięli udział w wycieczce do Muzeum Kinematografii w Łodzi.
Podczas lekcji muzealnej pt. Magiczne seanse z kliszy dzieci poznały wynalazki z epoki prefilmowej oraz wcieliły się w narratorów bajkowych historii. Następnie obejrzały scenografię do filmu animowanego Latająca maszyna. Ulica Paryża z mini kamieniczkami, latarniami i sklepikami zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie.
Uczniowie mieli również możliwość zobaczyć oryginalny fotoplastikon. Przy tym unikatowym urządzeniu może usiąść jednocześnie 25 osób i oglądać za pomocą specjalnych wizjerów w trójwymiarze nieruchome obrazy.
Był też czas na spotkanie; z bohaterami najbardziej znanych postaci z dobranocek ; każda ma tutaj swój pokój. Można było wejść do budy Reksia i usiąść na jego sankach, schować się w igloo Pingwina Pik Poka i wejść na pokład statku Bolka i Lolka. Wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia w samochodzie Bartoliniego herbu Zielona Pietruszka, w pokoju Misia Uszatka i z Muminkami w Dolinie Muminków pełnej kwiatów.
Muzeum Kinematografii to w jednym: muzeum filmu, muzeum bajek, muzeum produkcji filmowej i muzeum pałacu jednego z najbardziej znanych fabrykantów miasta Scheiblera. Jest to więc miejsce warte odwiedzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki.
Warsztaty ekologiczne w Muzeum Wsi Opolskiej
Dnia 6 czerwca 2016 r. została zorganizowana wycieczka szkolna na warsztaty ekologiczne do Muzeum Wsi Opolskiej. Zajęcia odbywały się pod hasłem: „Ochrona trzmiela i siedlisk z nim związanych;. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję wziąć udział w dwóch blokach lekcyjnych. Na pierwszym o temacie: „Rola trzmiela w przyrodzie”, zostali zapoznani z gatunkami trzmiela, ich rozwojem, życiem i rolą w przyrodzie, a także dowiedzieli się, jak zbudować domek dla trzmiela oraz, pod okiem instruktora, podjęli próbę samodzielnego wykonania konstrukcji. Podczas drugiego bloku tematycznego pt.: „Rośliny ważne dla trzmieli i innych pożytecznych owadów, w tym chronione i zagrożone” uczestnicy zostali zapoznani z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem. Dowiedzieli się, jak wygląda tradycyjna uprawa roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli. Dzieci samodzielnie posadziły nasiona w doniczkach, które następnie zabrały ze sobą do szkoły, by móc śledzić następnie cykl ich życia.
W warsztatach uczestniczyło 28 uczniów z klas: IV, V i VI.
Celami wyjazdu było:
• zapoznanie uczniów z gatunkami trzmiela, jego rozwojem, życiem oraz bardzo ważną rolą w przyrodzie,
• rozwijanie zdolności artystycznych i kreatywności,
• zapoznanie z gatunkami roślin chronionych i zagrożonych wyginięciem,
• ukazanie tradycyjnej uprawy roślin użytkowych i ozdobnych opolskiej wsi, w szczególności jako bazy pokarmowej trzmieli,
• integracja uczniów.

Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo zadowoleni z wyjazdu oraz z efektów swojej pracy podczas warsztatów.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31