Strona Glowna


Patron szkoły


O szkole


Przedszkole


Nasza oferta


Galeria


Zarejestruj


Szukaj

Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

VII Festiwal Pieśni Patriotycznej
W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Praszce dnia 07.11.2014 r. odbył się VII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Jaworznie po raz kolejny wzięły udział w tej imprezie.
Naszą szkołę i Gminę Rudniki reprezentowały: Paulina Lach klasa II, Emilia Agustyniak klasa IV i Julia Jachymska klasa IV

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Apel z okazji Święta Niepodległości
6 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W nastroju powagi i zadumy uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny, który został przygotowany przez uczniów klasy szóstej i trzeciej.Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor, która podkreśliła wagę Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość ta pokazała społeczności szkolnej ważne wydarzenie z kart historii Polski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Rowerami...przez rzekę:)
1 października klasy VI i V integracyjnie wybrały się na rajd rowerowy. Miejsce docelowe - Kępowizna. Dotarliśmy tam, jadąc przez Słowików, Grabową, Załęcze. Wartę przepłynęliśmy promem i to dla wielu była pierwszorzędna frajda. Oczywiście było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło też słabeuszy, którzy skutecznie wydłużali peleton:) Trzymamy za nich kciuki na następnej wycieczce:)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO

Skład Zarządu

25 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Poprzedzone były kampanią wyborczą. Kandydaci społeczności szkolnej przedstawili swoje programy.
W dniu wyborów komisja wyborcza w składzie: Kamil Panek, Dominika Mirowska, Ola Pyrzyk czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu skrupulatnie obliczyła głosy.
Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów była p. Grażyna Dzierżak – opiekun Samorządu Uczniowskiego.
Największą ilość głosów zdobyła Joanna Patyk, która została Przewodniczącą Samorządu Szkolnego.


SKŁAD ZARZĄDU
SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
w PSP im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie
w roku szkolnym 2014/2015Przewodnicząca - Joanna Patyk
Zastępca - Patryk Wierszak
Skarbnik - Krzysztof Meryk

SKŁAD SAMORZĄDÓW KLASOWYCH:


Klasa Ia
-Dominika Adamska p.
- Mateusz Wachowski z.
- Wioletta Kucharska s.

Klasa Ib
-Julia Chrzan p.
- Piotr Lach z.
- Oskar Wolnik s.

Klasa II
-Paulina Lach p.
- Oliwia Rychel z.
- Mateusz Pyrzyk s.

Klasa III
- Paulina Furmańska p.
- Kamil Ślusarek z.
- Wiktoria Kisiel s.

Klasa IV
- Emilia Augustyniak p.
- Julia Jachymska z.
- Miłosz Droś s.

Klasa V
- Remigiusz Zawada p.
- Kinga Kuder z.
- Krzysztof Meryk s.

Klasa VI
- Patryk Wierszak p.
- Piotr Mońka z.
-Joanna Patyk s.

p. – przewodniczący
z. – zastępca
s. – skarbnik
Opiekun Samorządu Uczniowskiego – mgr Grażyna Dzierżak
Na Zamku w Mosznej...
19 września uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do Mosznej w ramach projektu FŚNT. Dzieci miały zajęcia w trzech pracowniach eksperymentalno - doświadczalnych: Architekturium, Energium, Lucemium. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest dalmierz. Przekonali się również, że zamek w Mosznej jest pałacem i mieli okazję rysować światłem. Animatorzy zachwycili pomysłowością. Zadbali również o ciepły posiłek. Na zakończenie wszyscy otrzymali ciekawe książki przyrodnicze. Nauka, zabawa... to był super dzień:)


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Stulecie "Kopernika"
Stulecie "Kopernika"


Publiczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie ma już 100 lat. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w sobotę i niedzielę, 13 i 14 września. Wśród gości przybyłych na uroczystość pojawili się m.in. absolwenci, emerytowani, byli i obecni nauczyciele oraz wojewódzkie, powiatowe i miejskie władze samorządowe.
Obchody stulecia rozpoczęto wymarszem pocztów sztandarowych na mszę świętą odprawioną przez biskupa częstochowskiego Antoniego Długosza i proboszcza parafii w Jaworznie, ks. Piotra Smugorzewskiego. Następnie uczniowie i zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły, gdzie odsłonięto tablicę pamiątkową.
Część oficjalną rozpoczęła się po przemarszu wszystkich obecnych do budynku szkoły. Pani dyrektor uroczyście przywitała przybyłych gości. Była to też okazja do podziękowań i wręczenia kwiatów. Część artystyczna poświęcona była historii szkoły: od jej powstania, przez okres I i II wojny światowej, czasy PRL-u do współczesności. Nie brakowało również śpiewu i popisów tanecznych uczniów i absolwentów. Na zakończenie uroczystości wystąpiło Koła Gospodyń Wiejskich, które uświetniły ten dzień ludowymi przyśpiewkami. Następne wszystkich gości zaproszono na poczęstunek w postaci gorących dań, ciasta, kawy i herbaty. Ponadto podczas pobytu w szkole można było otrzymać biuletyny okolicznościowe oraz jubileuszowy numer gazetki szkolnej „Zodiak”. Otwarta dla gości była Szkolna Izba Pamięci, gdzie znajdowały się przedmioty związane ze szkołą i wystawiono zbiory szkolne. Na korytarzach znajdowały się galerie zdjęć klasowych i prac uczniów przedstawiających patrona szkoły, Mikołaja Kopernika. W holu znajdowała się Pamiątkowa Księga, do której wpisywali się uczestnicy uroczystości.
Drugi dzień obchodów jubileuszu, podobnie jak pierwszy, minął pod znakiem spotkań z emerytowanymi, byłymi i obecnymi nauczycielami szkoły. Miłym i wzruszającym wspomnieniom nie było końca.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
INFORMACJA
Informujemy uczniów dojeżdżających do szkół podstawowych i gimnazjum, że 01.09. 2014r. zostaną dowiezieni zgodnie z rozkładem jazdy z ubiegłego roku.
Odwozy zostaną zorganizowane po zakończeniu spotkań z wychowawcami w klasach.
Aktualny rozkład jazdy jest zamieszczony na stronie internetowej abx2bus.
Opiekunowie dowozu będą rozdawali bilety miesięczne w autobusie w dniu 02.09.2014r.
W związku z realizacją projektu współfinansowanego z Unii Europejskiej „ Doposażenie oddziałów przedszkolnych Gminy Rudniki” dzień 01.09.2014r będzie dniem otwartym we wszystkich oddziałach przedszkolnych Gminy Rudniki. Zapraszamy do zwiedzania.
Projekt "Ocalić od zapomnienia"
W dniach 5 i 6 lipca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Lidią Madełą i Martą Grucka wzięli udział w dwudniowych warsztatach ginących zawodów oraz dziedzictwa kulturowego w ramach projektu "Ocalić od zapomnienia " w Bobrowie.
Pierwszego dnia uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym i wiedzy, w którym mogli wykazać się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa. Konkursy te zostały przygotowane przez przedstawicieli Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu. Dowiedzieli się także jak kisić ogórki, przygotować tradycyjny bigos oraz zupę drwala a także pod czujnym okiem pana Edwarda Gładysza kisili kapustę :)
Wysłuchali również wykładów "Bezpieczna praca drwala", "Las blisko nas" i "Ochrona środowiska" prowadzonych przez panów:Leszka Morawiaka i Wojciecha Jaronia oraz Dariusza Brysia i Michała Zająca. Na koniec wszyscy wzięli udział w grach i konkursach stając się członkami plemienia "Kolorowych Piórek".
Drugi dzień warsztatów rozpoczął się wykładem dyrektora szkoły leśnej z Francji, który opowiedział o nauce zawodu leśnika. Kolejny wizerunek szkoły leśnej przedstawili nam nauczyciele z Technikum Leśnego w Brynku- Agnieszka Sławatecka i Krzysztof Ułanowski. Po dużej dawce wiedzy pan Jacek Stochniałek - Mistrz Polski Drwali przybliżył wszystkim walory pracy drwala oraz zaprezentował pokaz umiejętności praktycznych. Na zakończenie tak jak i pierwszego dnia wszyscy wzięli udział w grach i zabawach plemienia "Kolorowych Piórek"

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
CZWARTA KLASA NA ROWERACH:)
Na pierwszą rowerową wycieczkę czwartoklasiści pojechali 25 czerwca. Już jako pełnoprawni posiadacze kart rowerowych, jeszcze pachnących nowością. Trasa nie była długa, bo wybraliśmy się nad zalew w Młynach. Pogoda trochę kaprysiła, ale nam to absolutnie nie przeszkadzało w dobrej zabawie. Panu Jackowi Jurze dziękujemy za przygotowanie drewna na ognisko. We wrześniu planujemy kolejny rajd:)
VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III
VIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA UCZNIÓW KLAS III
„ HOW GOOD IS YOUR ENGLISH?”

05.06.2014r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Jaworznie odbył się VIII Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III. W konkursie udział wzięło 14 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Rudniki.
Celem konkursu było : pobudzenie zainteresowań uczniów językiem angielskim, konfrontacja możliwości i osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
Tematyka konkursu obejmowała materiał zawarty w programie nauczania języka angielskiego dla klas I-III.
Komisja Konkursowa w składzie: Małgorzata Sas, Katarzyna Barczyk, Anna Cieśla wyłoniła zwycięzców.
Pierwsze miejsce zdobył uczeń PSP Jaworzno Miłosz Droś – GRATULUJEMY!
II miejsce Kacper Borecki PSP Żytniów
III miejsce Nicola Ośródka PSP Cieciułów

Naszą szkołę reprezentowali również :Julia Jachymska i Adam Jura. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki ufundowane przez wydawnictwo Macmillan i PSP w Jaworznie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Zielona szkoła na Mazurach
Mazury – na które czekaliśmy cały rok – dziś są już dla nas tylko cudownym wspomnieniem. Od drugiego do szóstego czerwca 2014 r. byliśmy na zielonej szkole w Spychowie. I chociaż pogoda kaprysiła na całego, nie odebrała nam frajdy tych dni. Dużo zwiedziliśmy. W Gierłoży „Wilczy Szaniec”, w Świętej Lipce Sanktuarium Maryjne, w Kętrzynie zamek i przepiękną Starówkę w Toruniu. Rejs statkiem po mazurskich jeziorach skończył się w słynnych Mikołajkach. Spływ kajakowy to było istne szaleństwo amatorów na wodzie, a pokonanie trasy w parku linowym dla wielu z nas okazało się niemałym wyzwaniem. Naszą mazurską przygodę zakończyliśmy pożegnalnym ogniskiem.
Wycieczka była świetnym sposobem na integrację uczniów szkoły podstawowej w Dalachowie i Jaworznie. Dziękujemy p. Grzegorzowi Zagórskiemu i p. Grzegorzowi Domańskiemu za zaproszenie i opiekę, a naszemu kierowcy p. Robertowi Plewie za bezpieczną podróż. Mamy nadzieję na więcej wspólnych wyjazdów:))
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             
CeRNoBiL-v3 By CeRNoBiL|
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
5403980 Wizyt
Wygenerowano w sekund: 0.05