5,799,391 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona główna
O szkole
Plan lekcji
Patron
Nasza oferta
Przedszkole
Osiągnięcia
Galeria
Artykuły
Linki
Kontakt ze szkołą
Szukaj
Wykaz Podręczników dla klas I-III
Wykaz Podręczników dla klas IV-VI
Wykaz podręczników dla Przedszkola
Bezpieczny internet
Portal edukacyjny
Jak korzystać z internetu
E-szkoła & dzieci wp.pl
e-szkola
ZOBACZ
Ostatnie Komentarze
Powitanie

W I T A M Y !
Publiczna Szkoła Podstawowa
im. Mikołaja Kopernika

Kinomania:))
25 lutego uczniowie klas III – VI pojechali do kina Cinema City w Częstochowie na „Tajemnice lasu”. To humorystyczny i chwytający za serce musical, z udziałem plejady hollywoodzkich gwiazd z Meryl Streep i Johnnym Deppem na czele. W filmie zobaczyliśmy doskonale znanych bohaterów najpopularniejszych baśni braci Grimm, m.in.: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka oraz Roszpunkę. Klasyczne baśniowe motywy połączyła opowieść o piekarzu i jego żonie, ich pragnieniu założenia rodziny i perypetiach z wiedźmą, która rzuciła na nich zły urok.
Po uczcie dla duszy było też coś dla ciała:)
Dzień Koloru Czerwonego
W przeddzień popularnych WALENTYNEK w naszej szkole odbył się Dzień Koloru Czerwonego. Kolor ten w połączeniu z obdarowywaniem się walentynkami i prezentami sprawił, że w szkole panowała szczególnie ciepła i miła atmosfera.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Dzień Babci i Dziadka
W dniu 12.02.2015r. z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole odbyła się wielka uroczystość. Do tego wydarzenia szczególnie przygotowywały się dzieci. Z wielkim przejęciem czekały by móc jak najlepiej zaprezentować się.
Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i ciepłych słów pani dyrektor Barbary Kubik kierowanych do babć i dziadków. Program artystyczny zaprezentowały najpierw dwie grupy przedszkolne, a następnie uczniowie klas I – III. W repertuarze znalazły się wiersze, piosenki, tańce oraz gra na instrumentach. Każda klasa wystąpiła w pięknych kolorowych strojach przygotowanych przez wychowawców. Dziadkowie nie kryli wzruszenia i nagradzali występy swoich wnuków gromkimi brawami. Po części artystycznej dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
Słowa uznania należą się wszystkim rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu tej wspaniałej uroczystości.


Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO

LODOWISKO
We wtorki uczniowie naszej szkoły będą mogli nieodpłatnie korzystać z lodowiska w Rudnikach. Liczymy, że aura pozwoli nam na to jeszcze dłuuugo...:)
Wigilia w naszej szkole
Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego rękę,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez Ciebie,
Zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.


Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dorośli, ale również dzieci. JASEŁKA w wykonaniu uczniów klas I i IV edukacji wczesnoszkolnej wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami i przed kolegami szkolnymi. Salę zdobiła piękna dekoracja. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatane były kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Jednym słowem, w szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Konkurs plastyczno- profilaktyczny "Zagrożeniom powiedz: STOP"
Dobiegła końca kolejna edycja konkursu plastyczno- profilaktycznego organizowanego corocznie w naszej szkole. W tym roku jego hasło przewodnie brzmiało:
"Zagrożeniom powiedz: STOP";

Celem konkursu była popularyzacja zdrowego trybu życia, poszerzenie świadomości dzieci na temat zagrożeń ze strony papierosów, alkoholu, telewizji, internetu, przemocy w szkole i rodzinie, a także kształtowanie postaw asertywnych.

WYNIKI
Kategoria klas I-III

I miejsce-Ada Rosak
II miejsce-Angelika Zaleśna
II miejsce-Bartłomiej Wojtal
III miejsce-Oliwia Kosowska

Kategoria klas IV- VI

I miejsce- Zuzanna Plewa
II miejsce - Julia Jachymska
II miejsce - Wiktoria Kolwaczyk
III miejsce- Natalia Kot
Wyróżnienie - Nikola Jajko
Wyróżnienie- Joanna Patyk

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom !!!!
Życzenia
Niech będą zdrowe, rodzinne, pachnące siankiem i szczęściem… Święta Bożego Narodzenia.
Życzenia wszystkiego najlepszego składa Pani Dyrektor i nauczyciele.
>
W krainie Bajtów
17 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przedstawieniu profilaktyczno - edukacyjnym pt. "W krainie Bajtów" w wykonaniu grupy teatralnej Inspiracja z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali satyryczną opowieść o zagrożeniach wynikających z uzależnienia młodych osób od telewizji, internetu i gier komputerowych.
Dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim uczyły się, jak bezpiecznie i mądrze posługiwać się internetem i unikać pułapek, które może on stwarzać. Teraz wiedzą, że nie należy: odpowiadać na nieznane mejle, zdradzać swoich danych osobowych, siedzieć więcej niż 30 minut przy komputerze dziennie, zaniedbywać przyjaciół i swoich obowiązków.
Przedstawienie zostało sfinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rudnikach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
FŚNT - Niwki
„Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż – zapamiętam.
Pozwól wziąć udział,
a… wzbudzisz we mnie pragnienie.”
Konfucjusz

15 grudnia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach o nazwie: „Zaczarowany Świat Nauki i Technologii” w Niwkach w ramach projektu RCRE - „Fascynujący Świat Nauki i Technologii”. „Zabawa jest nauką, nauka zabawą” - w myśl tej mądrej sentencji stworzono tam dla dzieci pracownie eksperymentalno-doświadczalne: Ekologikum, Astronomicum , Roboticum, w których uczniowie wykonywali samodzielnie i pod opieką animatorów doświadczenia i eksperymenty fizyczne, przyrodnicze, matematyczne, związane z nowoczesnymi technologiami.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO

Jasełka podczas wigilii w Sołeckim Centrum Integracji
W niedzielne, szare od deszczu, popołudnie 14 grudnia , w Sołeckim Centrum Integracji w Jaworznie z inicjatywy Pani Sołtys wsi Jaworzno oraz przy pomocy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowano Wigilijne Spotkanie Integracyjne. Sala dawnej Strażnicy OSP była wypełniona gośćmi po brzegi. W spotkaniu wzięli udział oprócz mieszkańców wsi również przedstawiciele władz Gminy Rudniki, Strażacy OSP Jaworzno oraz Członkowie Związku Emerytów i Rencistów z Jaworzna. Panie z KGW zatroszczyły się o to, by na stołach zagościły wigilijne potrawy, a ksiądz proboszcz Piotr Smugorzewski zadbał o wymiar duchowy wigilijnego spotkania. Spotkanie wigilijne było nie tylko okazją do przełamania się opłatkiem i złożenia sobie życzeń, ale również by przy kawie i ciastku porozmawiać o minionym roku. W Sali panowała świąteczna, życzliwa i rodzinna atmosfera. Po wspólnej modlitwie i wysłuchaniu czytania z Pisma Świętego, uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i mogli posilić się wigilijnymi potrawami. Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaworznie przedstawiając tradycyjne Jasełka połączone ze wspólnym kolędowaniem. Występ zakończył długi aplauz publiczności, po którym nadszedł czas na niespodziewany występ Jaworskich Kolędników. Młodzieżowe jasełka w ich wykonaniu dodały wigilijnemu spotkaniu szczyptę humoru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia FOTO
Szkolny Konkurs Matematyczny
4 grudnia odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Matematyczny "I Ty możesz zostać matematycznym Mikołajem". w konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas IV-VI, każdy z nich w ciągu 60 minut musiał rozwiązać 6 zadań o mikołajach. Oto wyniki:

1. Zuzanna Rudzka - klasa VI

1. Krzysztof Meryk - klasa V

3. Daniel Kucharski - klasa VI

Wyróżnienie: Miłosz Droś - klasa IV

Gratulujemy zwycięzcom :) Mamy nadzieję, że tak liczna grupa weźmie udział w kolejnych potyczkach matematycznych.

Organizator:
Marta Grucka

Skład komisji konkursowej:
Agata Polak
Małgorzata Wiśniewska
Marta Grucka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Portal edukacyjny
Portal edukacyjny
Zapraszamy
Zegarek
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31